راهنمای کامل خرید آنلاین عطر اورجینال – چطور بهترین عطر را انتخاب کنیم؟

به میزانی که دوست دارید جذاب تر به نظر بیایید، یک عطر فوق العاده بخرید.

برای جذاب شدن واقعا نیازی نیست به خانه، ماشین و لباس های آن چنانی فکر کنید، بلکه گاهی اوقات یک عطر خوشبو و جذاب می تواند جای خالی همه آن‌ها را پر کند.

هنگامی که وارد یک مهمانی و یا دفتر کار می‌شوید، اولین کاری که باید انجام دهید جلب نظر مثبت نسبت به مهمانان و همکاران است. اگر شما یک عطر خوب و خوشبو خرید کرده باشید، این عطر کار شما را آسان‌تر می‌کند.

در این مقاله قصد داریم درباره  راهنمای کامل خرید آنلاین عطر اورجینال صحبت کنیم.

 

فهرست مطالب پنهان

حال خوب با عطر خوب

ما بیشتر تصور می کنیم که عطر را فقط باید برای هدیه دادن در تولدها، عروسی، جشن سالگرد ازدواج و… خرید کرد. در حالی که انسان‌های باهوش عطر را جزء لیست خرید خود می‌گذارند.

یک عطر خوشبو می تواند حال آدمی را بهتر کند و آن حس مثبتی که می خواهید از صحبت با دیگران به دست آورید، از قبل به شما هدیه کند. پس عطر را باید جزء ملزومات خرید خود قرار دهیم.

بسیاری از افراد دوست دارند عطر خوب و خوشبو خرید کنند اما برای انتخاب بهترین نوع آن دچار تردید هستند. لذا ما با این مقاله تلاش خواهیم کرد تا بیشتر با انواع عطرهای موجود آشنا شوید. پس با ما همراه باشید:

 

تاریخچه عطر

اگر بخواهیم با خواننده این مطلب شوخی کنیم، باید بگوییم از صفحات تاریخ دیده می‌شود که عطرها از زمان اولین تمدن های انسانی وجود داشته اند و البته شروع هنر عطرسازی از زمان رودان و مصر در ایران و روم بوده است.

مصریان در مراسم مذهبی خود از عطر استفاده میبردند و قدمت تاریخی آن به 5 هزار سال قبل می رسد. جالب است بدانید مصریان حتی هنگام دفن کردن فوت شدگان خود به میزان زیادی عطر استفاده می‌کرده اند به طوری که وقتی در دوره ما این مقبره ها باز می شوند، همچنان بوی عطر در فضا استشمام می شود.

در اولین استفاده هایی که از عطر انجام میشده، از سوزاندن مواد معطر برای خوشبو کردن محیط بهره میبرده اند. مصری ها معتقد بوده اند با سوزاندن ادویه جات و مواد خوشبو خدایان خود را خوشنود می سازند. که البته در دوره و زمانه ما از آن خدایان خبری نیست و جای خود را به دوستان، اهل خانواده، بستگان و همکاران داده است!!

حالا می‌توانیم این سوال را از خود بپرسیم که وقتی انسان های اولیه برای خوشبو بودن تا این حد ارزش قائل بوده اند، چرا ما از عطر به همین مقدار استفاده نمی کنیم؟!

آیا خوشحال کردن دوستان، بستگان، خانواده و همکاران از خوشحال کردن خدایان مصری با ارزش تر و مهم تر نیست؟!

پس برای خرید آنلاین عطر اورجینال وقت را از دست ندهید و همین حالا از عطرهای مختلف فروشگاه عطر کاکونا یکی را خرید نمایید.

 

فروشگاه عطر کاکونا

 

انواع عطر و ادکلن، تفاوت عطر و ادوتویلت

 

وقتی می‌خواهید عطر خرید کنید، ذائقه شما و ذائقه طرف مقابل با یکدیگر درگیر می شود. البته نهایتا شما باید ذائقه طرف مقابل را درنظر بگیرید. اما خوب است بدانید عطر و ادکلن‌ها، اینقدر تنوع دارند که لازم نیست نگران باشید.

دسته بندی عطر و ادکلن گاهی بر اساس برند است. یعنی صرف نظر از اینکه چه عطری می خرید، فقط و فقط معتبر بودن عطر مهم است و بس. گاهی عطرها بر اساس سرد و گرم و معتدل بودن دسته بندی می شوند. معمولا افراد گرم مزاج، عطر با مزاج سرد می خرند و بلعکس.

گاهی نیز عطرها براساس رایحه و اسانس متفاوت می شوند. عطرهای با بوی گل های مختلف ویا میوه های 4 فصل سال که هر کدام زیبایی بسیاری برای خود دارند.

البته ممکن است شما از آن دسته افرادی باشید که پای خود را در یک کفش می گذارید و همیشه و همه جا فقط از یک نوع عطر استفاده می کنید. اما وظیفه ما گفتن بود که بدانید چندین و چند نوع عطر مختلف وجود دارد. شاید این بار ترجیح دادید نوع عطر خود را تغییر دهید!

در مورد تفاوت عطر و ادوتویلت باید بگوییم عطرها بسیار بوی خوشی دارند به طوری که معمولا تا 24 ساعت نیز بوی عطر باقی می ماند. اما ادوتویلت ها که از لحاظ قیمت به صرفه تر هم هستند، نهایتا 4 تا 5 ساعت بوی آن ها باقی خواهد ماند.

عطرها نسبت به ادکلن‌ها بوی بیشتری دارند و طبیعی تر هم هستند. اما ادکلن ها بیشتر با مواد شیمیایی ترکیب شده و ماندگاری کمتری دارند. معمولا افرادی که سنتی تر فکر می کنند عطر می زنند و جوان ها که تلاش می کنند شیک تر زندگی کنند، از ادکلن استفاده می کنند.

 

نگهداری عطر

سوالی که در ذهن بسیاری از استفاده کنندگان عطر است، اینکه چگونه از عطر نگه داری کنند که کیفیت و ماندگاری آن ثابت بماند؟!

برای این کار راه حل های بسیاری وجود دارد. عمر یک شیشه عطر تا 15 سال هم می تواند طولانی باشد اما به شرط آنکه به خوبی نگه داری شود.

حتما برای شما هم پیش آمده پول بسیاری برای یک عطر می دهید اما می بینید هر دفعه از حجم عطر داخل شیشه کم شده است. چرا و دلیل آن چیست؟!

اول از همه باید عطر را در شیشه نگه دارید که فاسد نشود. عطر را در آفتاب و نور قرار ندهید چرا که آن را به سرعت تجزیه می کند. بهتر است عطر را در کشو ویا محل تاریک نگه دارید تا حفظ گردد.

عطر را در حمام، مکان های رطوبت دارد ویا یخچال قرار ندهید. دمای بالا ویا کم می تواند عطر را خراب کند. بهتر است در هوای معتدل آن را قرار دهید. البته اگر دمای یخچال ثابت و مناسب باشد، می توان عطر را در یخچال نگه داشت.

در هنگام سفر شیشه اصلی عطر را با خود همراه نبرید و از سمپل‌ها و یا نمونه های کوچک استفاده کنید. در شیشه عطر را هیچ گاه باز نگذارید تا در هوا پخش نشود. بعضی هم تصور می کنند عطر مانند دوغ است که ته نشین می شود و باید آن را خوب تکان داد. در حالی که اصلا اینطور نیست. عطرها اصلا ته نشین نمی شوند.

دقت کنید اپلیکاتور ویا لوله پلاستیکی که عطر را به بیرون می پاشد، از شیشه خارج نسازید. این کار سبب می شود تا باکتری و هوا وارد عطر شوند ویا عطر تجزیه شود. در مجموع این را بگوییم هر چه پول بیشتری برای عطر داده اید، بیشتر برای آن اهمیت قائل باشید. چرا که عطر مانند لباس نیست و شرایط خاص نگه داری دارد.

 

رایحه‌ها و نت‌های عطر

حتما شما هم متوجه شده اید که وقتی عطر را اسپری می کنید، ابتدای کار و بعد از مدتی بوی آن تغییر می کند و به همین دلیل چندین بار آن را بو می کنید تا مطمئن شوید همان است که می خواهید. این موضوع به دلیل نت های متفاوت عطر است که با نت های موسیقی مقایسه می شود.

نت های عطر در واقع شخصیت یک عطر را تشکیل می دهند؛ همان چیزی که شما دنبالش هستید.

مثلا بعضی عطر سیب لبنانی را خیلی دوست دارند و بعضی از عطرهای تند استقبال می کنند ویا عطر گل نرگس، یاس و… حال آن ها را خوب می کند. شما چه عطر و رایحه ای را دوست دارید؟!

هر کدام از این عطرها از 3 نت تشکیل شده که ترکیبی از رایحه های مختلف می باشد. نت ابتدایی، میانه و انتهایی 3 قسمت مهم از یک رایحه می باشند.

نت ابتدایی دقیقا همان رایحه ای است که دوست دارید و تا 30 دقیقه روی پوست شما باقی می ماند. با تمام شدن رایحه نت اولیه، رایحه نت میانی آغاز می شود. این نت ها تا 4 ساعت نیز باقی می مانند پس از روغن های قوی تر ساخته می شوند. وظیفه این نت، نگه داشتن رضایت مشتری است.

با تمام شدن نت میانه، نت انتهایی کار خود را انجام می دهد و آن باقی گذاشتن خاطره خوب از یک عطر است. این نت ها تا 25% از عطر را تشکیل می دهند.

در ادامه بعضی از این نت ها را نوشته ایم:

1- نت گل‌ها

حتما برای شما هم که علاقه مند به بوییدن گل های 4 فصل هستید، داشتن عطری با بوی گل‌های یاس، نرگس و… جذاب خواهد بود. شاید برای شما جالب باشد بدانید از هر گلی می توان عصاره آن را بیرون کشید و تبدیل به عطر کرد.

گل‌ها معمولا نت ابتدایی عطر را تشکیل می دهند و با عطرهای شرقی و غربی ترکیب می شوند. گیلاس، سوسن آبی، ترنج، کاکتوس، رز چینی، میخک، گل کبوتر، آبشار طلایی، گل شب بو، ختمی پرپر، شاه پسند، گل بانوی شب، گل یشم، یاسمن شب گل، پاراملا، گل تلفنی، اطلسی، آناناس، مهر سلیمان، خرزهره بیدشاخ و… فقط بخشی کوچک از صدها گلی هستند که می‌توان از عصاره آن‌ها عطر خوشبو تهیه کرد.

2- نت میوه‌ها

اگر شما هم از آن دسته افرادی باشید که وقتی شکلات، آدامس و دیگر محصولات همراه با اسانس میوه ها را بو می کنید، به ذوق می آیید، پس حتما با یک عطر میوه ای بیشتر خوشحال خواهید شد.

هلو، آلو، بادام زمینی، نعنا، سیب، فندق، لبو، توت جنگلی یخ زده، اسمانتوس، انگور فرنگی سیاه، گل ساعتی، تمشک سیاه، نارگیل، خیار، انجیر، میوه های خشک شده، میوه جنگلی، ازگیل ژاپنی، ترگیل و… فقط بخشی کوچک از صدها عصاره میوه ای برای داشتن یک عطر خوشبو هستند.

3- نت سبزیجات

سبزیجات وقتی تازه هستند بوی به یاد ماندنی به غذای پخته شده می دهند. از سبزیجات نیز برای تهیه عطرهای خوشبو و فوق العاده استفاده می‌شود.

4- نت مرکبات

عطر مرکبات انرژی و روحیه بیشتری به هر فردی اعطا خواهد کرد. وقتی لیموترش را به دو قسمت تقسیم می کنید ویا از نارنگی و پرتقال تناول می کنید، آنقدر خوشمزه هستند که شاید دوست داشته باشید بوی خوش آن را نیز میل کنید.

چنین کاری انجام شدنی هست اگر یک عطر خوشبو با رایحه مرکبات بخرید. ترنج، نارنگ، پرتقال ژاپنی، پتی گرین، گریپ فروت، شش لیمو، بهارنارنج، پوملو، نعناسان و… از جمله مرکبات خوش عطر و بو هستند.

 

نحوه درست کردن عطر

اگر شما هم جزء آن دسته خانم‌ها و آقایانی هستید که دوست دارند خود و شخصا همه چیز را سنتی درست کنند، این قسمت برای شما جذاب خواهد بود. شاید دوست داشته باشید از گل، میوه، مرکبات و سبزیجاتی که در خانه دارید عطر تهیه کنید.

 

البته بعضی نیز ابتکار عمل به خرج می دهند و از ترکیب چند عصاره یک عطر اختصاصی به نام خود درست می کنند. این کار هم برای شما برند ویژه ای خواهد بود.

 

ساخت عطر
دقت کنید باید سه نت انتخاب کنید که نت میانی 50% بو را تشکیل می دهد. نت ابتدایی تقریبا 20% و نت انتهایی 30%. پس مواد اولیه زیر را آماده سازید:

1- یک روغن حامل تهیه کنید، مانند روغن هسته انگور و روغن بادام شیرین.
2- مقداری الکل تهیه کنید. افزودن الکل به عطر سبب می شود تا بیشتر در فضا پخش شود. البته می توانید هیچ الکلی به عطر خود اضافه نکنید و اختیاری است.
3- آب معدنی
4- فیلتر قهوه
5- قیف
6- تعداد 30 اسانس مختلف برای ترکیب شدن

 

شروع ساخت یک عطر برند

حالا یک ظرف شیشه ای بردارید و 2 قاشق روغن حامل انگور اضافه کنید. سپس نت های ابتدایی، میانه و انتهایی را بیفزایید. هر نتی که که می افزایید اگر بیش از اندازه قوی بود، از مقدار آن بکاهید و به همان درصدی که گفتیم اضافه کنید.

تقریبا 6 هفته طول می کشد تا عطر دلخواه شما شکل گیرد. سپس باید آب معدنی بیفزایید و خوب تکان دهید. حالا شما یک عطر دست ساز و منحصر به فرد دارید.

اگر ذوق بالایی داشته باشید و بتوانید یک عطر جدید ارائه دهید، افراد بسیاری هستند که از شما خرید خواهند کرد. فقط باید ترکیب اسانس ها از میوه، گل و مرکبات را دقت کنید تا یک عطر به یاد ماندنی ایجاد کنید.

 

خرید آنلاین عطر اورجینال ؛ نحوه تشخیص عطر اورجینال

شاید تصور کنید اگر عطری رایحه با ماندگاری بالا داشته باشد پس طبیعی است. اما این روش خوبی نیست. چون توزیع کنندگان عطر تقلبی به خوبی می دانند چگونه رایحه عطر را بالا ببرند. پس همه راه های شناخت عطر اصل را برای شما می نویسیم:

1- وجود لایه روغنی روی عطر

وقتی می خواهید عطر و ادکلن بخرید، دقت کنید فاسد نشده باشد. عطر وقتی فاسد می شود روی آن لایه روغنی می بندد.

2- خرید از فروشنده مطمئن

راه دیگر تشخیص عطر اورجینال این است که از فروشنده مطمئن خرید کنید.

3- وجود بوی الکل

راه سوم استشمام بوی الکل در عطر است که نشان دهنده تقلبی بودن آن است.

4- استفاده از نور

وقتی ادکلن تقلبی را جلوی نور می گیرید، رگه هایی ظریف در آن دیده می شود.

5- دقت به نوشته و فونت روی بسته بندی عطر

به شیشه عطر به خوبی دقت کنید. ادکلن های تقلبی اسامی را اشتباه می نویسند.

6- پایین بودن قیمت ادکلن

اگر عطر و ادکلنی که می خرید بیش از اندازه قیمت پایینی داشته باشد، می تواند به معنای تقلبی بودن آن باشد.

تفاوت عطر اصل و تقلبی

 

 تفاوت عطر اصل و تقلبی

اگر از آن دسته افرادی هستید که همیشه عطر می خرید، تشخیص اصل از تقلبی کار سختی نیست. اما اگر خیلی اهل خرید عطر نیستید، همان بهتر که از فروشنده مطمئن بخرید.

اما راه های زیر را نیز در ذهن بسپارید:

1- قیمت عطر طبیعی بالا می باشد.

عطرهای طبیعی قیمت بالایی دارند و همین نشان دهنده اصل بودن آن است.

2- برچسب اصالت

اگر عطر شما وارداتی می باشد، حتما باید برچسب اصالت داشته باشد. این عطرها باید لیبل شبنم داشته باشند.

3- درب شیشه عطر

اگر عطر در ظرفی پلاستیکی گذاشته شده است مطمئن باشید تقلبی است. همچنین درب ظرف باید به خوبی و درستی بسته شده باشد. دقت کنید شیشه باید پر از عطر باشد و مایع درون آن شفاف باشد.

4- بوی غیر عادی

اگر بوی غیر عادی از عطر استشمام می شود، تقلبی است. اگر عطر یاس می خرید پس باید انتظار عطر یاس نیز داشته باشید.

 

برای خرید عطر اورجینال می‌توانید از لینک زیر اقدام کنید

فروشگاه عطر کاکونا

 

عطر مناسب فصل‌های مختلف

ممکن است شما در تمامی فصول سال صرفا یک نوع عطر استفاده می کنید. اما افرادی که استفاده روزانه از عطر را به میزان بالایی انجام می دهند، عطر خود را نسبت به فصل تغییر می دهند.

1- فصول گرم

در فصول گرم ذرات عطر بیشتر در هوا پراکنده می شوند. پس بهتر است عطر با طبع خنک خرید کنید. مثلا رایحه ای مانند نعنا، ریحان، پرتقال، یاسمن، ترنج، گل رز، چوب صندل، عنبر، گلسنگ و… مناسب می باشند.

2- فصول سرد

در فصول سرد برای هماهنگی متابولیسم بدن شما با عطری که اسپری کرده اید، بهتر است از عطرهای گرم استفاده کنید تا انرژی و شادابی بیشتری به شما اعطا نماید. در این فصول عطرها کمتر تبخیر می شوند. نت هایی مانند وانیل، دارچین، عنبر، ادویه جات و… برای این فصل مناسب هستند.

 

عطر‌های مردانه و زنانه

عطر هم مانند دیگر محصولات زنانه و مردانه دارد. مردان بیشتر عطرهای تند و زنان بیشتر عطرهای ملایم را دوست دارند. البته بعضی عطرها نیز اصلا مردانه و زنانه ندارد.

بعضی عطرها صرفا برای داشتن حال بهتر خرید می کنند و بعضی از لحاظ شهوت اهمیت بیشتری قائل می شوند. بعضی از یک عطر انتظار حس اعتماد به نفس بیشتری دارند و بعضی به شکل غریزه ای طرفدار عطر خاصی هستند.

در ادامه چند مورد از عطرهای مردانه و زنانه را می نویسیم:

1- عطرهای مردانه

عطر پاکورابان مدل Invictus EDT

در این عطر، نت های گریپ فروت، آب دریا، برگ مو، یاس، نعنا هندی و درخت بلوط را می توانید پیدا کنید. رایحه این عطر تند و طبع آن خنک است.

عطر ورساچه مدل Eros EDT

این عطر طبع خنک و رایحه شیرین و تند دارد. نت میوه های گریپ فروت، آب دریا، یاس و نعنا هندی در این عطر موجود است.

Bvlgari Man Extreme

این عطر نمادی از قدرت مردانگی می باشد و می تواند جنس مخالف را مجذوب خود کند. طراوت دریای مدیترانه با این عطر همراه است و برای کسانی که می خواهند منحصر به فرد باشند، مناسب است.

Dolce & Gabbana The One Gentleman

اگر شخصیت مودب و محترمی دارید و اصطلاحا جنتلمن هستید، از این عطر استفاده کنید. مردانی که می دانند ذاتا نیازی به احترام دیگران ندارند، از این عطر استفاده می کنند.

 

2- عطرهای زنانه

عطر لالیک مدل Le Parfum EDP

نت های ترنج، فلفل سیاه، یاسمن، بادام و وانیل از جمله رایحه های موجود در این عطر می باشد. طبع آن خنک، ملایم و شیرین است.

عطر کلوین کلاین مدل Euphoria EDP

نت انار، ارکیده، نیلوفر آبی، مشک و کهربا در این عطر پیدا می شود. رایحه این عطر شیرین است.

Dolce & Gabbana Pour Femme 2012

این عطر زنانه برگرفته از دریای مدیترانه و نمایشگر تضاد ویژگی های درون یک زن می باشد. عشق، هوس و وابستگی با این عطر همراه است و بوی آن تا مدت ها باقی خواهد ماند.

Thierry Mugler Alien

این عطر کاملا زنانه است و انرژی مثبت به همراه دارد. برای متفاوت بودن خوب است از این عطر استفاده کنید.

 

نحوه انتخاب عطر مناسب و قیمت آن

اگر بخواهید برای فردی عطر را صرفا هدیه دهید، کار سختی نیست. اما اگر بخواهید برای فردی که از عطرهای خاص استفاده می کند هدیه دهید، باید ذوق و شوق بیشتری به خرج دهید.
در حالت کلی باید بدانید که عطر خوب به اندازه یک لباس خوب قیمت دارد. پس اگر عطر را برای محفل دوستانه، دفتر کار و شرکت، دانشگاه ویا در خانه استفاده می کنید، باید تفاوت قائل شوید.

عطر مناسب برای محفل دوستانه و خانواده

وقتی در جمعی دوستانه هستید، از عطرهای سرد و ترش استفاده کنید. چرا که حس شوخ طبعی و طراوت را به همراه دارد. عطر خیار، هندوانه و گل وحشی حس دوستانه بیشتری به همراه دارد.

عطر مناسب برای مجلس رسمی و دفتر کار

رایحه های تلخ، گرم، شیرین و تند برای این محافل مناسب هستند. ادویه های تند و شکلاتی برای این مجالس مناسب می باشند.

انتخاب عطر براساس نوع پوست

جالب است بگوییم ماندگاری عطر روی پوست چرب و تیره بیشتر است و روی پوست خشک و روشن ماندگاری بالایی ندارد. برای اینکه روی پوست روشن نیز دوام بالایی داشته باشد می توان از لوسیون های مرطوب کننده بدون بو استفاده کرد.

عطر برای مناسبت‌های مختلف مثل عروسی و جشن تولد

برای اینکه عطر و رایحه ای خوب در موقعیت‌های مختلف بخرید، باید عطر شناس باشید. البته مقداری هم به ذائقه خودتان نگاه کنید. دوست دارید عطری که از دیگران استشمام می شود چطوری باشد؟ اگر عطر را برای عروسی و یا جشن تولد می‌خرید بسیار متفاوت خواهد بود.

عطرهای عروسی و یا شب زفاف بیشتر جنبه شهوانی قوی تری دارند و عطرهای جشن تولد اگر برای غیر از همسرتان می خواهید، باید جنبه ای صمیمی و خوشایند داشته باشد.

رایحه گل رز با نت شیرین، انجیر و شاتوت برای یک مراسم عروسی که در باغ ویا لب دریا برگزار می شود مناسب خواهد بود. شاید هم بخواهید از عطری با بوی زیبا و ملایم که نماد آزادی و قدرت زنانگی است استفاده کنید.

 

چطور در خرید اینترنتی بدون بوییدن عطر انتخاب کنیم؟

این سوال یک جواب بسیار ساده دارد که از فروشگاه مطمئن خرید آنلاین عطر اورجینال انجام دهید. اگر برای اولین بار می‌خواهید بخرید، بهتر است حضوری خرید کنید و رایحه آن را یادداشت کنید. هنگام خرید از فروشگاه اینترنتی باید به دنبال همان رایحه و نت هایی که یادداشت کرده اید باشید.

همچنین می توانید نظر اطرافیان را بپرسید که چه رایحه ای با چه بویی همراه است و همان را انتخاب کنید. عطر خوب از آن دسته مواردی هست که یکبار باید خرید کنید تا برای دفعات بعد مطمئن تر باشید.
البته برای بسیاری از افراد نیز فقط برند بودن اهمیت دارد. بعضی نیز عطرهای با قدرت پخش شوندگی بالا را دوست دارند. شما هم با یکبار خرید متوجه خواهید شد چه ذائقه ای دارید.

 

تاثیر عطر بر سلامت روح و بدن

اینکه یک عطر خوب و جذاب می تواند حال و هوای شما را تغییر دهد کاملا اثبات شده است. یک عطر خوب می تواند شما را تا اعماق اقیانوس آرام ویا بر فراز ابرهای جنگل های آمازون نیز ببرد.

عطری که انتخاب می کنید، می تواند شخصیت شما را نیز به نمایش بگذارد. یک عطر با رایحه ای که همه جا پخش می شود، به سرعت می تواند جذاب باشد. با خرید آنلاین عطر اورجینال خود را بیشتر دوست داشته باشید.

اگر فردی روحیه ای افسرده داشته باشد، با یک عطر خوب می تواند انرژی و انگیزه بیشتری دریافت کند. بعضی نیز با عطری که می خرند، به وجود خود گرمای بیشتری هدیه می دهند.

عطرهایی که استفاده می کنیم، دقیقا چه چیزی هستند؟! آن ها همان عصاره میوه، گل و مرکباتی هستند که از خوردن، بوییدن و دیدن آن ها لذت میبریم و حالا تبدیل به رایحه و عطر شده اند تا بیشتر همراه ما زندگی کنند.

بعضی عطرها اشتهای افراد را زیاد می کنند و بعضی از سردرد، تنش ها و استرس و عصبانیت می کاهند. مثلا زیتون سبب می شود تا کم اشتهایی و در عین حال لذت از غذا را تجربه کنید. و سیب سبب می شود آرامش به جسم و جان شما برگردد.

همچنین رایحه وانیل شادابی را در شما افزایش خواهد داد و بوی اسطوخودوس اختلالات هنگام خواب را کم خواهد کرد. بوی دارچین تمرکز را به دلیل گرم بودن در شما افزایش خواهد داد و نعناع تنفس را راحت تر خواهد کرد.

شاید بهترین راه برای درک اینکه کدام رایحه با متابولیسم بدن شما سازگار است همین باشد که چند باری خرید کنید؛ دقیقا مانند لباسی که می‌خرید و می‌پوشید.

استفاده از عطر خلق و خوی آدمی را باز می کند و در سلامت بهتر بدن تاثیر مثبت دارد. یک عطر با اسپری خوشایند همچنین محبوبیت و جذابیت بیشتری در جمع به شما هدیه خواهد کرد.

 

آلرژی به عطر

در عین حال که بسیاری از بوی عطر حس خوب پیدا می کنند، بعضی نیز به عطرها آلرژی دارند و نمی‌توانند استفاده کنند.

این آلرژی می تواند موجب سختی در تنفس و حتی سردرد شود. خستگی، خارش پوست، دردهای عضلانی، عطسه، سرفه، ریزش غیر طبیعی اشک و حالت تهوع از جمله آلرژی های معمول نسب به عطر و ادکلن است. وجود 14 نوع مختلف از ترکیبات شیمیایی در عطرها می تواند آلرژی به همراه داشته باشد.

اما دلیل آن چیست و آیا راه حلی دارد؟!

ابتدا باید دقت کنید که حتما عطر و ادکلن اصل بخرید چرا که جنس تقلبی می‌تواند به میزان زیادی زیانبار باشد. همچنین می توانید با مراجعه به پزشک مشکل خود را حل نمایید. لازم به یادآوری است استفاده از لوسیون و کرم های نرم کننده هم می تواند جلوی خارش پوست را بگیرد. با خرید آنلاین عطر اورجینال می توانید از اصل بودن عطر خود مطمئن باشید.

مکان مناسب عطر روی بدن

این را باید رعایت کنید که عطر را روی گردن نزنید، چرا که بیماری های پوستی را افزایش می دهد. بهتر است عطر را روی مچ دست بزنید که بیشتر متصاعد می‌شود.

1 نظر
  1. راجع به تفاوت عطر و ادکلن هم میشه مطلب بذارین

پاسخ دهید

مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0